Zahajuje se 43. Letní filmová škola Uherské Hradiště

29. 7. 2017 -

Včera, tj. v pátek 28 července se otevřely pomyslné brány 43. Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Jako každý rok slibuje návštěvníkům zajímavé filmové projekce, ale i interaktivní doprovodný a odborný program


Letní filmová škola v Uherském Hradišti patří spolu s MFF Karlovy Vary k nejvyhledávanějším letním filmovým festivalům u nás. Poprvé se uskutečnila v roce 1964 a od roku 1992 je uváděna v Uherském Hradišti. Letní filmová škola Uherské Hradiště je řadu let největším nesoutěžním filmovým festivalem v České republiceFilmy jsou promítány v sedmi sálech a dvou letních kinech rozmístěných po celém Uherském Hradišti. Letní filmovou školou pořádá Asociace českých filmových klubů.

Cílem festivalu je kromě mapování aktuální filmové tvorby i vzdělávání organizátorů a lektorů filmových klubů a rozšiřování vědomostí fanoušků filmového umění a historie

Výuka filmem o filmu

Letní filmová škola není pouze filmovým festivalem, ale nabízí také systematickou výuku filmem a o filmu. Program festivalu každoročně obsahuje tematické přednášky, masterclass s výraznými filmovými tvůrci, workshopy, semináře a diskusní panely. Komplexní a výrazný odborný doprovodný program tvoří specifikum Letní filmové školy jako filmového festivalu s řadou přesahů. Školní rozměr LFŠ neznamená nezáživnou výuku o filmu a filmem, ale naopak zábavou a atraktivní cestu k lepšímu porozumění filmu jako umění a společenskému fenoménu.

Kompletní program najdete na /www.lfs.cz

Filmy a lázně

Protože Uherské Hradiště je od Ostrožské Nové Vsi co by kamenem dohodil, zveme Vás k návštěvě našich Sirnatých lázní. Aktuálně jsme pro Vás připravili pobyt Relaxace pro každého, takže můžete spojit filmový zážitek s hýčkáním o sebe.

Přejeme pěkné (nejen filmové) léto.