Pečujte a posilujte v zimě svou imunitu

21. 11. 2018 -

Počásí nás houpe jako na houpačce. Během zimních měsíců chvílemi mrzne, sněží, pak zase fouká silný vítr a oteplí se. To jsou podmínky, které nepřejí naší imunitě, a proto býváme v takovém počasí častěji nastydlí nebo nemocní. Jak posilovat svou imunitu, abyste předcházeli například chřipkovému onemocnění

Pravidelný pobyt v lázních posílí Vaše zdraví, zejména pak imunitu
Pravidelný pobyt v lázních posílí Vaše zdraví, zejména pak imunitu

Stejně jako se opotřebovávají orgány, svaly a klouby, je s přibývajícím věkem každého člověka křehčí i imunita. Obranný systém reaguje na podněty zvenku méně a pomaleji, a  proto lékaři doporučují pomoci mu a přinutit ho opět k odpovědnější a  intenzivnější práci. 

Pozor na imunitu u seniorů

U seniorů je prokazatelně vyšší riziko infekčních chorob, nádorových a dalších onemocnění, na jejichž vzniku se významně podílí snížená schopnost imunitního systému bojovat se vším, co lidskému organismu škodí. Proto se všem starším lidem obecně doporučuje obranný systém v zimním období preventivně posilovat a dobře naslouchat potřebám svého těla. Před chemií a  prášky dejme však přednost staletími vyzkoušeným schopnostem přírodních léčivých zdrojů a blahodárným účinkům lázeňských pobytů. Lázeňská léčba dokáže propojit vše, co imunitní systém potřebuje ke svému dobrému fungování – to je pohyb, výživu a  relaxaci. Termální sirná voda je pak vhodným doplňkem s pozitivním léčebným účinkem na pohybový aparát, nervovou soustavu a kožní nemoci. Její nespornou výhodou je, že umožňuje pohyb, tedy cvičení, plavání a relaxaci bolavým kloubům, ale nezatíží přitom srdce jako většina podobných aktivit na suchu.

Užijte si zimu v lázních

Lidská populace zažívá vývoj, který bychom s trochou nadsázky mohli přirovnat k rozvoji informačních technologií. Zvláště ve vyspělých zemích se lidé dožívají věku, který byl ještě před několika desetiletími něčím výjimečným. Příčinou není jen vyšší zájem lidí o zdravý životní styl, větší dosažitelností potravin s dostatkem základním živin v kterékoli části roku či stále rostoucí úroveň bydlení a hygieny. Důležitou roli hrají i možnosti snížení nákazy infekčními onemocněními, jejichž nedílnou součástí jsou i nabídky léčebně relaxačních lázeňských pobytů pro aktivní seniory. Dopřejte si v našich Sirnatých lázních aktuální pobyt Zimní lázeňský relaxZpříjemněte si dlouhé zimní měsíce krátkým odpočinkem v lázních! Nabízíme relaxační pobyt s trochou rozmazlování a hýčkání pro hosty každého věku. SIRNATÉ LÁZNĚ jsou ideálním místem, pokud máte kožní problémy či onemocnění pohybového aparátu. V Ostrožské Nové Vsi jsou sirnaté prameny přímo v areálu lázní a dělají téměř zázraky. V lázních nabízíme odbornou léčbu a prvotřídní rehabilitaci v kompletně vybaveném balneoprovozu. Areál je obklopen lesoparkem o rozloze 10ha, kde se můžete procházet a dýchat čerstvý vzduch.