Pro jarní očistu vyzkoušejte sílu přírody

25. 2. 2019 -

Všichni už netrpělivě očekáváme teplejší jarní dny, které se kvapem blíží. Ne nadarmo se říká, že největší poklady jsou ukryty v přírodě. Využijte předjaří a prvních jarních dnů k pozvolné očistě organismu

Bylinné čaje pomohou k očistě Vašeho organismu
Bylinné čaje pomohou k očistě Vašeho organismu

Očistná kúra pomocí bylin

Stejně tak jako se věnujete jarnímu úklidu, nezapomeňte také na očistu organismu. Nehledejte v tom žádnou vědu - zvýšenou pozornost věnujte zdravým potravinám a dopřejte si jarní procházky. V rámci nich se po přírodě poohlédněte po bylinách, které Vám pomohou namíchat si ten správný koktejl pro Vaše zdraví. Proto Vám doporučujeme sbírat:

Listy kopřivy – Skvělým pomocníkem při jarní detoxikaci je především kopřiva dvoudomá. Obsahuje vysoké množství železa, které posílí krev a odstraní nepříjemnou únavu. Kopřiva navíc příznivě ovlivňuje funkci jater a cévního systému a je rovněž antirevmatická. Během jarní detoxikace je vhodné pít dvakrát denně odvar z čerstvých listů kopřivy.

Kořen smetánky lékařské – Tato část pampelišky má schopnost stimulovat činnost jater, žlučníku a všech travicích orgánů. Na jaře je ideální očistná kúra ze šťávy z čerstvého pampeliškového kořene – jednoduše stačí, když si třikrát denně dopřejete jednu polévkovou lžíci.

Listy smetánky lékařské – Ještě před květem můžete na jaře sesbírat také listy pampelišek. Tyto syrové listy podporují metabolismus, můžete je použít do salátů, vhodné jsou i do tzv. zeleného nápoje.

Ostropestřec – O ostropestřci je známo, že podporuje celkový metabolismus a činnost jater. Ostropestřec navíc zlepšuje funkci žlučníku a pomáhá léčit bakteriální onemocnění jater nebo cirhózu. Na jaře si čerstvé lístky z ostropestřce můžete přidat do polévek, salátů či pokrmů z brambor i vajec. Prospěšný je také nálev z jeho květů a plodů.

S chutí si dopřejte...

  • červenou řepu - podporuje peristaltiku střeva, čímž pomáhá proti zácpě a zároveň pomáhá játrům vyloučit toxické látky z těla
  • avokádo, česnek, jablka
  • řeřichu, mořské řasy, zelené potraviny - listové saláty
  • zelí - je známé také svou schopností pročistit játra
  • artyčoky - podporují zdravou funkci jater a žlučníku
  • ořechy
  • semínka
  • otruby z vloček