Tipy, jak se starat v létě o kůži s lupénkou

29. 5. 2019 -

Pokud Vás trápí lupénka, využijte období léta k regeneraci kůže. Poradíme Vám, jak a na co si dávat pozor. 

Psoriatikům svědčí pobyt u moře
Psoriatikům svědčí pobyt u moře

Právě psoriatici si léto mohou užít v plné míře, neboť lupénka je jedním z onemocnění, které se v době intenzivnějšího slunečního osvitu výrazně zlepšuje. Samozřejmě i zde platí" všeho s mírou" a je třeba dbát zásad bezpečného slunění, aby se pokožka nespálila.

Pozor na chlór

Moře je velmi vhodné pro léčbu psoriasy, koupání v bazénu s chlorovanou vodou je poněkud obtížnější, někteří pacienti jej tolerují, jiní nikoliv. Odpověď je tedy velmi individuální, pokud po pobytu v chlorované vodě pokožka rudne a pálí, určitě jej nedoporučujeme. 

Nejen v létě, ale každodenně je třeba o nemocnou pokožku pečovat, pravidelně ji zvláčňovat polomastnými krémy, tělovými mléky, ev. i oleji opět dle individuálního stavu vysušení pokožky.
Přípravky na opalování jsou samozřejmě vhodné i pro pacienty s lupénkou, volíme však raději produkty neparfémované a hypoalergenní označené dovětkem "pro citlivou plet". 

Doporučujeme Vám tělové mléko z řady naší lázeňské kosmetiky Thermelove. Toto tělové mléko s panthenolem, obsahující přírodní minerální vodu z termálního pramene a přírodní éterické oleje. Zklidňuje pokožku celého těla po opalování a doporučuje se i k běžnému dennímu použití. Využít lze i k odličování a čištění obličeje.

V péči o plěť doporučujeme krém na obličej se sírou z řady lázeňské kosmetiky Sinova. Jemný krém obsahuje přírodní vodu ze sirnatého pramene z Ostrožské Nové Vsi a gerániový olej - výtažek ze vzácné pelargonie Pelargonium graveolens. Osvědčuje se v následné kosmetické péči o kůži osob s projevy lupénky, akné a atopického ekzému..

Chraňte se proti spálení

Pacienti s lupénkou se rozumnému pobytu na sluničku nemusí stranit, je však třeba důsledně dbát, aby nedošlo ke spálení kůže, to by mohlo naopak vyprovokovat další výsev nemoci mechanismem tzv.Köbnerova fenoménu. t.j.,kde je zranění kůže, tam se lupénka velmi ráda objeví.