Jak na podzim pečovat o ekzém

11. 9. 2019 - placha

Léto je za námi a přichází barevný podzim, který doprovází klesající teploty a zvýšená vlhkost vzduchu. Začínáme se tepleji oblékat, ale často zapomínáme na naši pleť, které nedělá dobře, pokud musí reagovat na časté střídání rozdílných vnitřních a venkovních teplot.

Atopický ekzém
Atopický ekzém

Naše lázeňská lékařka doporučuje

Projevem může být seboroický ekzém a to jak v obličeji, tak v oblasti vlasové pokožky, kdy nemocné přivádí do kožních ordinací svědění a šupení ve vlasech, které nereaguje na běžné šampony proti lupům. Naše lázeňská kožní lékařka MUDr. Kateřina Macháčková pro Vás má několik tipů: „V obou případech je možné využít šampon i krém s obsahem sirné vody, která má schopnost podrážděnou pokožku zklidnit. Doporučit mohu např. náš sirný šampon SINOVA nebo krém SINOVA. “ Lázeňská kosmetika SINOVA byla vyvinuta na základě mnohaletých zkušeností s kožními pacienty právě u nás v Sirnatých lázních Ostrožská Nová Ves a je určena pro následnou péči o citlivou pokožku. Kosmetika SINOVA obsahuje sirnou vodu z místního přírodního léčivého zdroje. Výrobky jsou bohaté na minerály, pokožku dobře vyživují a hydratují.  

Přijeďte do lázní, poradíme Vám s vhodnou léčbou

„Podzim je bohužel obdobím, kdy dochází velmi často také k sezonnímu zhoršení kožních onemocnění  jako je lupénka a atopický ekzém“ doplňuje MUDr. Macháčková. „Zatímco atopický ekzém se projevuje úporným svěděním, přesušením a zhruběním pokožky, u lupénky nacházíme na kůži drobná i rozsáhlejší ložiska s nánosy stříbřitých šupin. U obou zmíněných onemocnění je třeba upravit životosprávu, sestavit si vhodný jídelníček s omezením alergenů, ostrých a kořeněných jídel, dopřát si dostatek spánku, vyhýbat se infekcím a především eliminovat stres.“ Ne vše je v našem současném životním rytmu možné provést okamžitě, avšak pravidelná a důsledná péče o nemocnou pokožku vždy vede ke zmírnění obtíží. Za velmi vhodné považujeme opět kosmetické přípravky SINOVA z našich lázní s obsahem přírodních léčivých zdrojů, léčebných olejů či rostlinných silic. Pokud máte více času, můžete vyzkoušet léčebné účinky místních přírodních pramenů osobně a vybrat si některý z našich lázeňských pobytů v Sirnatých lázních Ostrožská Nová Ves.  Naši odborníci Vám poradí a doporučí postupy, které jsou vhodné právě pro Vás. A co více - v lázních si odpočinete, naberete sílu a připravíte tělo a mysl na zimu.

Přejeme Vám krásný podzim.