Slunečnice v Sirnatých lázních

4. 6. 2018 -

Dne 27.5. 2018 v 15 hodin se sešla skupinka pacientů s roztroušenou sklerózou, aby si připomněli fakt, že život s touto nemocí není vůbec jednoduchý. Akce se uskutečnila u příležitosti Světového dne roztroušené sklerózy, který připadá na 30.5.

Slunečníce rozsvítily okolí lázeňského altánku
Slunečníce rozsvítily okolí lázeňského altánku

Naše pacientská organizace si pro připomenutí tohoto významného dne vybrala prostředí našich nejbližších lázní Ostrožská Nová Ves a právě tuto neděli a tímto jsme odstartovali sérii akcí po celé republice. Význam akce tkví v tom, aby se o této nemoci mluvilo a lidé o ní získali co nejvíce informací. A to proto, že nově diagnostikovaných pacientů rapidně přibývá a věkové rozmezí pro diagnostiku je 20 až 40 let. To znamená, že postihuje relativně mladé lidi, kteří mají mnohdy  život teprve před sebou a nemoc je přinejmenším znevýhodní, jak pracovně, tak vztahově. A proto vznikají tyto akce, aby takto znevýhodněným lidem byla poskytnuta pomoc.

Hlavním organizátorem této a podobných akcích je Nadační fond Impuls, který pomáhá pacientům s tímto onemocněním. 
My jsme si toto závažné onemocnění připomněli výsadbou rozkvetlých slunečnic, jako symbolu naděje a povzbuzení, rozsvícení a rozjasnění nejen nějakého zákoutí, ale i našich duší.

Alena Filová Zedníčková - předsedkyně pacientské organizace

MSA Uherské Hradiště - Kunovice