Trápí Vás lupénka? My víme, co na ni platí!

31. 8. 2020 -

MUDr. Macháčková, hlavní dermatoložka SIRNATÝCH LÁZNÍ Ostrožská Nová ves hovoří o lupénce a možnostech její úspěšné léčby.

Nenahraditelné přírodní sirné koupele v léčbě lupénky
Nenahraditelné přírodní sirné koupele v léčbě lupénky

Každý čtvrtý člověk trpí některou z forem lupénky. Nemocní však často svůj problém tají, protože se obávají reakce okolí, ztráty známých a odtažitosti kolegů v zaměstnání. Samotnou lupénku vyléčit nelze, ale je možné potlačit její příznaky, tedy právě to, co je pro okolí tak často nepřijatelnou překážkou v kontaktu s nemocným.

Základ léčby lupénky (psoriázy)

K základům léčby patří lokální terapie mastmi, většinou s obsahem moderních forem kortikoidů - jsou-li správně užívány, převáží pozitivní léčebný efekt nad nežádoucími účinky těchto léků. Psoriatici by je měli používat pouze v době výsevu lupénky. Naproti tomu dlouhodobě lze užívat např. deriváty vitamínu D. Jedním z nejstarších prostředků pro léčbu lupénky je černouhelný dehet. Jeho nevýhodou je však charakteristický zápach a zanechávání skvrn na oděvu a kůži, proto už není příliš používán.

Ve většině případů psoriázy je v lokální léčbě efektivní světloléčba, která by celkově neměla přesáhnout dva měsíce ročně.

U těžších forem onemocnění lupénkou jsou používány celkově systémové léky, zejména imunosupresiva.

My však víme, jak lupénku zvládnout

Balneoterapie je považována za doplňkovou léčbu, ovšem lázně mohou být skutečnou úlevou, psoriatici je milují.

Efekt lázeňské léčby spočívá v psychickém zklidnění a relaxaci, s nimiž bezprostředně souvisí přeladění imunitní odpovědi organismu na podněty vedoucí k projevům lupénky. Lázeňská léčba zahrnuje masťovou terapii, světloléčbu, rehabilitace a především přírodní sirné koupele. Ukaž nabídku procedur

"Jen v Sirnatých lázních Ostrožská Nová Ves ročně léčíme zhruba 500 pacientů s lupénkou. Mnozí z nich poté dlouhodobě nemají žádné viditelné příznaky onemocnění," dodává doktorka Macháčková. Ukaž popis lázeňské léčby

Vyzkoušejte lázně na vlastní kůži

Do lázní přes zdravotní pojišťovnu

Zažádejte si u svého lékaře o komplexní nebo příspěvkovou lázeňskou péči

Poradíme Vám, jak postupovat při žádosti o lázeňskou péči přes zdravotní pojišťovnu. Ukaž více informací

Ivestujte do svého zdraví

Nabízíme týdenní pobyt Léčba lupénky s léčebným program stanoveným lékařem dle zdravotního stavu klienta.

Rezervujte online, nejbližší volné termíny od 13. do 20. 12. 2020. Ukaž více informací