Nemoci

V SIRNATÝCH LÁZNÍCH Ostrožská Nová Ves se zaměřujeme na lázeňskou léčbu v oblasti rehabilitace a dermatologie.

Při lázeňské léčbě klientů používáme přírodní léčivou minerální sirnou vodu, přístrojovou fyzikální léčbu, odborné rehabilitační cvičení ve skupině podle diagnózy, individuální cvičení i léčebný tělocvik ve vodě, vždy pod vedením zkušených kvalifikovaných rehabilitačních pracovníků.

Poskytujeme lékařskou péči specialistů v oborech rehabilitace, neurologie, ortopedie a dermatologie.

Zajišťujeme racionální stravování pod dohledem nutričního terapeuta.

Nemoci pohybového aparátu - PRVOTŘÍDNÍ REHABILITACE

Lázeňská léčba je nedílnou součástí léčebně preventivní péče a má prokazatelný význam při léčbě funkčních, degenerativních i zánětlivých onemocnění pohybového aparátu, jako součást rehabilitačního plánu po operacích a v prevenci přechodu nemoci do chronického stádia. Předpokladem pro léčbu v lázních je splnění všeobecných podmínek a nepřítomnost obecných kontraindikací podle platného indikačního seznamu, u operovaných pacientů je nutné zhojení operační rány, zvládnutí chůze s berlemi a základní sebeobsluhy.

Indikační skupiny:

  • VII - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

NEMOCI Kožní - LÉČBA LUPÉNKY

Přírodní, minerální sirná voda má velmi příznivé léčivé účinky na některé chronické kožní nemoci. Indikací k léčbě těmito prameny jsou zejména lupénka (psoriáza), atopický ekzém, chronické ekzémy a některé další tzv. chronické kožní nemoci (dermatózy) jako je například lichen ruber planus, hyperkeratozy, pruritus, akné a další. V SIRNATÝCH LÁZNÍCH Ostrožská Nová Ves se nachází nejvyšší koncentrace síry v minerální vodě na území České republiky.

Hlavním cílem lázeňské léčby je "dostat" lupénku pod kontrolu. Vhodně zvolenou, správně a pečlivě prováděnou léčbou spolu s preventivními opatřeními lze docílit zahojení či značného zlepšení projevů lupénky, a to na různě dlouhou dobu (i měsíce až roky).

Indikační skupiny:

  • X - 1, 2, 3, 4, 5

Nemoci oběhového ústrojí

K oběhovým nemocem patří především nemoci tepen končetin (arterosklerotický nebo zánětlivý podklad), funkční poruchy periferních cév a stavy po trombózách a chronický lymfatický edém. Mnoho lidí se ptá, zda je možné s nemocí bojovat. Ano lze, správnou životosprávou a udržováním kondice, ale také vhodnou lázeňskou terapií. Lázeňská léčba je založena především na používání přírodního sirného pramene.

Indikační skupiny:

  • II - 4, 5

Nemoci nEUROLOGICKÉ

V SIRNATÝCH LÁZNÍCH Ostrožská Nová Ves léčíme především tyto neurologické nemoci: obvodových nervů, stavy po zánětech centrálního nervstva a po mozkových příhodách, stavy po operacích mozku, míchy nebo periferního nervstva, roztroušenou sklerózu a Parkinsonovu nemoc. Neurologické nemoci často způsobuje přetížení organismu. V SIRNATÝCH LÁZNÍCH Vám vhodnou léčbou navrátíme fyzické zdraví a duševní pohodu.

Indikační skupiny:

  • 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

NEMOCI ONKOLOGICKÉ V REMISI

Onkologické nemoci - v dnešní uspěchané době se čím dál častěji setkáváme s různými typy nádorových onemocnění. Životně důležitá je léčba onkologických nemocí, ale i následná prevence. Lázeňská léčba je určena klientům s již prodělanou onkologickou léčbou.

Indikační skupiny:

  • I - 1

PRO KLIENTY zdravotní pojišťovnY

Máte zdravotní potíže a jste klientem zdravotní pojišťovny?

Poradíme Vám, jak postupovat při žádosti o lázeňskou péči hrazenou vaší zdravotní pojišťovnou.

Více informací


PRO KLIENTY SAMOPLÁTCE

Neschválila Vám zdravotní pojišťovna návrh na lázeňskou péči?

Přijeďte do lázní jako samoplátce na lázeňský léčebný pobyt.

NABÍDKA POBYTŮ