Poradna lékaře

Máte zdravotní potíže a uvítáte konzultaci odborníka? Chcete se začít starat o své zdraví a nevíte si rady s vhodným výběrem lázeňských služeb? Poraďte se s lázeňským lékařem SIRNATÝCH LÁZNÍ Ostrožská Nová Ves.

Na Vaše dotazy odpovídá vedoucí lékař lázní MUDr. Leoš Sochor a dermatoložka lázní MUDr. Kateřina Macháčková.

Poslat dotaz

Poradna lékaře

Přihlášením k odběru novinek a obchodních nabídek souhlasím s tím, že pro tento účel bude společnost Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves, s.r.o., Ostrožská Nová Ves č. 664, 687 22 Ostrožská Nová Ves, IČ: 47915005 po dobu 10 let zpracovávat údaje o mém jménu, příjmení a e-mailové adrese. Svůj souhlas mohu kdykoliv odvolat e-mailovou zprávou zaslanou na sales@laznenovaves.cz.
Informace o zpracování osobních údajů

  

Antispam

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi, z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány. Děkujeme za pochopení.

PŘEDSTAVENÍ LÉKAŘSKÉHO TÝMU

MUDR. LEOŠ SOCHOR

VEDOUCÍ LÉKAŘ LÁZNÍ

ATESTACE:
  • Neurologie I. a II. st., FBLR/fyziatrie
  • balneologie a léčebná rehabilitace
DALŠÍ SPECIALIZACE:
  • Kurz myoskeletární medicíny
  • Kurz akupunktury

MUDR. JANA CHRENOVÁ

LÉKAŘKA

ATESTACE:
  • ortopedie I. a II. atestační stupeň
  • traumatologie
   

MUDR. KATEŘINA MACHÁČKOVÁ

DERMATOLOG

ATESTACE:
  • kožní lékař

MUDR. ELIŠKA JUGOVÁ

KOŽNÍ LÉKAŘKA

ODBORNÁ SPECIALIZACE:
  • dermatovenerologie
   

MUDR.VLASTA KNOFLÍČKOVÁ

LÉKAŘKA

ATESTACE:
  • všeobecné lékařství

Dagmar Pleslová

NUTRIČNÍ TERAPEUTKA

E-mail:pleslova@laznenovaves.cz

Tel.: +420 572 437 258

SPECIALIZACE:
  • registrovaný nutriční terapeut

NAŠI LÉKAŘI RADÍ

Sirnaté lázně pomáhají i lidem po endoprotézách či nervových onemocněních

"Sirné sulfanové přírodní minerální léčivé vody mají příznivý účinek při léčbě kožních onemocnění, ale i při cévních a nervových onemocněních či nemocech pohybového aparátu,“ vysvětluje prim. MUDr. Leoš Sochor, vedoucí lékař Sirnatých lázní Ostrožská Nová Ves

Sulfan má stabilizační, protiprogresivní a protidegenerativní efekt u chorob svalů a neurodegenerativních onemocnění. Dále se sulfan podílí na zpomalení nežádoucího úbytku elastinu a kolagenu v chrupavkách a šlachách. Sirovodík (sulfan) má také příznivý účinek na kardiovaskulární systém.Sirnaté lázně se stávají i pomyslnou poslední záchranou pacientů po osteoporotických zlomeninách, u nichž soustavná ambulantní léčba trvající déle než tři měsíce nepřináší očekávané výsledky. Součástí léčebné lázeňské rehabilitace je kromě vodoléčby především fyzioterapie a léčebný tělocvik, který pozitivně ovlivňuje tvorbu kostní hmoty, svalovou sílu a koordinaci.

Minerální voda je před koupelí ohřívána na 36-38 stupňů Celsia. Koupele tak navozují svalovou a cévní relaxaci, příznivě působí na centrální nervový systém, pomáhají předcházet ateroskleróze a u pacientů s onemocněním dýchacích cest usnadňují vykašlávání hlenu.

Lázeňská péče si tak poradí se zdravotními problémy, jako jsou obrna lícního nervu, zánětlivá onemocnění centrálních nervů, stavy po operacích mozku, míchy a periferních nervů, roztroušená skleróza, nervosvalová onemocnění, Parkinsonova nemoc, iritačně-zánikové kořenové nemoci a další nervová onemocnění. Celý článek na novinky.cz


Lupénka - my víme, co na ni platí

MUDr.Macháčková, hlavní dermatoložka Sirnatých lázní hovoří o lupénce a možnostech její úspěšné léčby :

Každý čtvrtý člověk trpí některou z forem lupénky. Nemocní však často svůj problém tají, protože se obávají reakce okolí, ztráty známých a odtažitosti kolegů v zaměstnání. My však víme, jak psoriázu zvládnout. Samotnou lupénku vyléčit nelze, ale je možné potlačit její příznaky, tedy právě to, co je pro okolí tak často nepřijatelnou překážkou v kontaktu s nemocným. K základům léčby patří lokální terapie mastmi, většinou s obsahem moderních forem kortikoidů - jsou-li správně užívány, převáží pozitivní léčebný efekt nad nežádoucími účinky těchto léků. Psoriatici by je měli používat pouze v době výsevu lupénky. Naproti tomu dlouhodobě lze užívat např. deriváty vitamínu D. Jedním z nejstarších prostředků pro léčbu lupénky je černouhelný dehet. Jeho nevýhodou je však charakteristický zápach a zanechávání skvrn na oděvu a kůži, proto už není příliš používán. Ve většině případů psoriázy je v lokální léčbě efektivní světloléčba, která by celkově neměla přesáhnout dva měsíce ročně. U těžších forem onemocnění jsou používány celkově systémové léky, zejména imunosupresiva. 

Balneoterapie je považována za doplňkovou léčbu, ovšem lázně mohou být skutečnou úlevou, psoriatici je milují. Efekt lázeňské léčby spočívá v  psychickém zklidnění a relaxaci, s nimiž bezprostředně souvisí přeladění imunitní odpovědi organismu na podněty vedoucí k projevům lupénky. Lázeňská léčba zahrnuje masťovou terapii, světloléčbu, rehabilitace a především přírodní sirné koupele. Více o balneoterapii v léčbě psoriázy v Sirnatých lázních - více informací.


Relaxační pobyty v lázních vám pomohou získat ztracenou energii

Cítíte se unavení, bolí vás záda, potřebujete odpočinek?

Zvolte léčebné relaxační pobyty v lázních. Nabídku připravily hotely ROYAL SPA.

O tom, že nemoci duše a těla spolu často souvisí, je již nezpochybnitelné. Bolesti zad jsou přitom přímo učebnicovým příkladem. Uvádí se, že až čtyřicet procent z nich má příčinu právě v psychice - ve stresu a celkové nepohodě. Nemocní chodí do ordinací, jednomu odborníkovi si stěžují na bolesti, druhému na ztrátu energie a malátnost. Anebo nedělají vůbec nic. Přitom zbraně existují: jednou z nich jsou léčebně relaxační pobyty v lázních.

Celý článek si můžete přečíst na oficiálních stránkách idnes.cz.


Na bolesti a chmury platí lázně

Léčivé přírodní prameny si doma do vany nenapustíte. V lázních ROYAL SPA tečou prameny s antistresovými účinky.

O tom, že nemoci duše a těla spolu často souvisí, je již nezpochybnitelné. Uvádí se, že až čtyřicet procent z nich má příčinu právě v psychice – ve stresu a celkové nepohodě. Nemocní chodí do ordinací, jednomu odborníkovi si stěžují na bolesti, druhému na ztrátu energie a malátnost. Anebo nedělají vůbec nic. Přitom zbraně existují: jednou z nich jsou léčebně pobyty v lázních.

Napsal o lázeňských a wellness hotelech portál atraktivni.cz. Přečtěte si celý článek a dozvíte se, jak Vám můžeme v hotelech ROYAL SPA pomoci od bolesti, únavy a stresu.